Přehled táborů ‐ pro malé i velké

Ahoj kamarádi,
vítáme vás na stránce IHAHA táborů!
Naše tábory mají úspěšnou 15-letou tradici a jsou zaměřené na koníky a jiná domácí i volně žijící zvířátka, ale také na výuku rozmanitého umění našich prababiček a pradědečků, a v neposlední řadě na poznání a ochranu národního pokladu - naší krásné české přírody. To vše s úsměvem :-).

U nás jsme prostě "tetu Nudu" poslali na odpočinek a táborničíme jen se "strejdou Zážitkem", "bratrancem Objevem" a "sestřenicí Radostí". A všechny Zážitky a Objevy sdílí děti s Radostí s námi!

Jaké tábory jsme pro vás připravili v roce 2018?

Ihaháček

Tradiční 12-denní tábor pro děti od 6 do 15 let, které láká vše kolem venkovského života - koníci, domácí zvířátka, pěstování a výroba vlastních potravin, domácí kosmetika či ekozahradičení. Samozřejmě nechybí hudba, divadlo, kreativní činnosti a angličtina.
Počet dětí: 60
1. turnus: 1.-12.7.2018, 2. turnus 17.-28.7.2018, cena: 5650 Kč.

Více o Ihaháčku

Ihahalegie

Akční 12-denní tábor pro teenagery od 12 do 17 let, kde dostanou kontrolovaně "zabrat" - trek s batohem, kolojízda, koňojízda, kanoistika, lezectví, lukostřelba... jde nejen o posilování těla, ale i zocelení ducha a - angličtinu.
Počet dětí: 20
termín: 1.-12.7.2018, cena: 5650 Kč.

Více o Ihahalegii.

Ihahaškola

7-denní tábor pro milovníky koní od 12 do 17 let, kteří to s komunikací se čtyřnohými kamarády myslí vážně.
Počet dětí: 16
1. turnus: 15.-21.8.2018, 2. turnus 23.-29.8.2018, cena: 3650 Kč.

Více o Ihahaškole

Pidihaháček

Letní

7-denní letní minitábor pro malé táborníky (předškoláky a mladší školáky), kteří si zatím netroufnou na velký tábor. Program je podobný jako na Ihaháčku, jen je přizpůsobený věku dětí a délce tábora.
Počet dětí: 40
Letní Pidi 1. turnus: 15.-21.8.2018, 2. turnus 23.-29.8.2018, cena: 3300 Kč.

Více o Pidihaháčku

Jarní - Podzimní

4-denní jarní či podzimní minitábor pro všechny, kdo se nemohou dočkat léta (Jarní Pidihaháček) nebo na ně nemohou zapomenout (Podzimní Pidihaháček).
Počet dětí: 40
Jarní Pidi: 29.3.-1.4.2018, Podzimní Pidi 27.-30.10.2018, cena: 1900 Kč.

Více o Pidihaháčku

Zajímají vás podrobnější informace? Najdete je v sekci pro rodiče. Stane se i to, že potřebujete tábor zrušit. Postup najdete ve storno podmínkách.
Pokud chcete nakouknout, jak na ranči fungujeme, neváhejte nás navštívit během červnového Ihahadne. Abyste při přihlášování nezabloudili, koukněte na podrobný návod k přihlášení..

Ranč Sluníčko
Ilustrace aktivit
Ilustrace aktivit
Ilustrace aktivit
Ilustrace aktivit
Ilustrace aktivit
Ubytování

Ubytování

Všichni účastníci jsou ubytováni přímo v areálu Ranče Sluníčko v přízemních srubech, v osmilůžkových (4 palandy) pokojích s terasou. Sociální zařízení (toalety, umývárny, sprchy) je v samostatné budově. Společenský život probíhá většinou venku u táborového ohně, při chladnějším počasí u krbu v saloonu nebo hracím studiu. Koníky a ostatní čtyřnohé kamarády poznáváme v naší travnaté jízdárně, v ohradách kolem ranče či na společných zvířátkovýšlapech.

Strava

V samostatné jídelně v kuchyňském srubu, 5x denně, podáváme tradiční jídla s prvky kuchyně našich předků. Dětem, jejichž rodiče o to v přihlášce požádají, podáváme celodenní vegetariánskou stravu. Po individuální dohodě zabezpečujeme i jiné diety (lakto, bezlepkovou aj.). Po celý den je volně k dispozici teplý nebo studený nápoj (podle počasí), důsledně dohlížíme na pitný režim dětí.

Strava Strava

Strava Strava

Okolí

Okolí

Turistický region Česká Sibiř, v němž se ranč nachází, je ekologicky nejčistější částí Středočeského kraje. Mezi kamenitými políčky a všudypřítomnými pastvinami se klikatí úzké silničky, borovicemi porostlé skály shlížejí na průzračné toky v hlubokých kaňonech, smíšené lesní masivy hrají v záři zapadajícího slunce všemi barvami. Potok Mastník je původní Bobří řekou spisovatele Jaroslava Foglara, u níž stály dva tábory jeho skautů – Tábor u Bobří řeky a Tábor zelené příšery, kousek od nás.