Pidihaháček ‐ menší bráška Ihaháčku

Zvířátkový minitábor pro táborníky, kteří ještě na táboře nebyli nebo si ještě netroufají na „velký“ Ihaháček. Táborničení je citlivě přizpůsobené věku a umu prvotáborníků, zkušení vedoucí mají kromě vztahu přírodě a zvířátkům samozřejmě také odpovídající vzdělání i praxi. Na letním Pidihaháčku bude přítomna i kouzelná táborová babička pro případné poňuňání smutének :-).

Na jarní a podzimní Pidihaháček jezdí táborníci všech věkových kategorií.

Děti

Předpokladem úspěšného průběhu pobytu je fakt, že Vaše dítě na náš tábor jet skutečně chce – prosíme, přesvědčte se o tom.

Ideální věk – starší předškolní a mladší školní děti, které již zvládají kratší odloučení od rodin a mají základní sociální návyky.

Ale ani starší táborníci se s „prcky“ nudit nebudou, máme pro ně upravený program – pokud tedy chcete přihlásit děti různého věku i táborových zkušeností, bez problému tak učiňte. Sourozenci mohou v případě potřeby bydlet spolu.

Počet dětí na Pidihaháčku je kolem 30.

Program

Vychází z programu tradičního Ihaháčku, samozřejmě s přihlédnutím k omezené délce tábora a věku táborníků. Děti budou jezdit na koních (pochopitelně s vodiči), budou se učit dojit, vyrábět domácí sýry, mlít obilí a péci domácí pečivo, nevynechají kreativní činnosti a v létě ani indiánské sporty, vodní radovánky a celotáborovku.

Ostatní táborové náležitosti jsou stejné jako na Ihaháčku – spaní ve srubech (na jaře a na podzim vytápěných), chutná strava 5× denně, pitný režim atd.

O táboře budou rodiče průběžně informováni slovem i obrazem na táborovém facebooku.

Příprava na první tábor

Své dítě znáte nejlépe – prosíme, přihlašte je teprve tehdy, kdy na tábor opravdu a samo chce.

Samozřejmě, dobré věci (kterou táborničení bezesporu je) je třeba občas trochu pomoci – prohlédněte si společně táborové fotky, nevynechejte návštěvní Ihahaden, společně nakupujte a připravujte potřebné vybavení na tábor, postupně trénujte spaní bez rodičů (nejprve u babiček apod., posléze i u kamarádů).

V žádném případě své dítě do ničeho nenuťte ani jednostranně nevyjmenovávejte pozitiva, to většinou mívá paradoxně opačný účinek.

Mějte na paměti, že první tábor dítě vždy tzv. nakopne – buď přijme tábory jako příjemné dobrodružství, na které se bude každoročně těšit, nebo ho na nic podobného už nedostanete. Uděláme v součinnosti s vámi, rodiči, vše, aby první tábor dopadl tím nejlepším způsobem.

Minulé piditábory dopadly na jedničku a řada loňských piditáborníků se letos podle sdělení rodičů chystá na velký Ihaháček, protože už jsou přece zkušení mazáci :-).

Přihlášení

Nebuďte zaskočeni o chlup pomalejším nárůstem přihlášených – v předškolním a nižším školním věku se děti mění z měsíce na měsíc a co v zimě nebylo možné („Jéžiš mami, tolik dnů? To teda NE!!!“), v létě může být („Když jede i Péťa, tak jo…“). Proto mnozí rodiče čekají na jarní předtáborové dozrání svých potomků :-) a někteří je před letním přihlášením prozíravě otestují na 4-denním velikonočním Pidihaháčku.


Ranč Sluníčko
Ranč Sluníčko
Ranč Sluníčko

Termíny 2024

Jarní Pidihaháček 2024 28. 3. - 31. 3. 3300,- - -
Pidihaháček 20. 7. - 26. 7. 5600,- ještě jsou volná místa
Přihlášení na tábor

Cena Jarního i Podzimního Pidihaháčku pro děti přihlášené na Ihaháček 2024

(ev. pro děti, které tento tábor letos absolvovaly) činí 2900 Kč.