Náš Ihahatým

Táborový Ihahatým, to jsou zvířátka a lidé. A vlastně vše živé tady na ranči, s čím děti přicházejí do styku. Jak jde život, Ihahatým průběžně řídne i roste - ale stále je připravený, aby mohl dětem předávat vše, co dovede. A není toho málo :-).

Koziny a lamák Monty

Naše kozí rodinka je povahově i barevně přepestrá. Vymazlené kříženky Ráďa, Pája, Líza, Čokina, Bíba a Růženka a samozřejmě kůzlečí společník a vychovatel, hňupík Jája. Za pravidelnou láskyplnou péči se nám odmění chutným mlékem, legračními procházkami a mekotem.

Lamáček Monty k nám přišel z těžkých podmínek, vystresovaný a vystrašený. Teď je z něho suverén, který zvládá i velké předváděčky mezi mnoha lidmi ve městech. Skvělý průvodce na lama-trekkingy a táborový nosič svačin.

Lamák Kozy
Koně Kozy

Koníci

Počet hlav i ocasů naší koňské squadry se ustálil na čísle čtyři – tolik koní můžeme v našich podmínkách kvalitně připravit na letní nápor. Mohutná a klidná chlaďaska-westerňačka Bára, hodňoučká a svérázná ponička Sylva, velkosrdcatá princezna Fita a hravý grošák Laky, duší cirkusák. Péče o ně je vykoupena jízdou, u nás na ranči bez sedla. A jezdí i ti, kteří ještě na koni neseděli, jen jim bezpečně pomáháme.

Malá zvířátka

I tady nás čeká mnohohlavá směska. Odborně cvičený hlídač Maruška, německá ovčanda s velkým srdcem, neohrožený kříženec jezevčíka Nastěnka s neodolatelným úsměvem, želvák nádherný Vavřinec (první skákací želva v Čechách), kočičky Tyčinka, Onička, Fazolka, Fína, Pikolín a Šroubek, králík Maňásek, morčice Misina a indické běžkyně kačky Aglaia, Eufrosyné a Thálie. Péči o ně budeme na konci tábora zvládat s přehledem.

Kočka pes Maruška
Hmyzáci Hmyzáci

Hmyzáčci a potvůrky

Pokud by vám někdo sliboval tábor bez hmyzáčků, prchejte. Buď lže nebo táboří na nástupišti metra. U nás, v lůně přírody, máme kvalitní hmyzí konferenci včetně těch dětmi nejmilovanějších. Včelky, vosy, sršni, čmeláci, ovádi, pavouci a škvoři, mouchy a muchničky, komáři, chrousti, čínské berušky... a pytel dalších tvorečků. Pomocí programu Breberky se naučíme je chápat a respektovat.

Náčelníci

Provozní

Aleš Nejedlý

Hlavní vedoucí. Lektor Ihahaškoly, absolvent kurzů a seminářů týkajících se alternativního způsobu života, certifikovaný asistent a pracovní konzultant pro lidi s postižením, učitel v domácí škole, milovník přírody s aktivním zájmem o trvale udržitelnou existenci člověka na Zemi.

Hlavaska

Iveta Nejedlá

Zástupce hlavního vedoucí. Lektorka Ihahaškoly, absolventka kurzů a seminářů týkajících se alternativního způsobu života, stážistka ZŠ se zaměřením na pedagogiku Montessori, certifikovaná asistentka pro lidi s postižením a učitelka v domácí škole.

Pozn. pro rodiče nováčků: Každý turnus zabezpečuje cca 15-20 členů Ihahatýmu

Fota ostatních náčelníků dodáme brzy... ;-)