Ihahapříměšťáček
‐ přípravka na velký tábor

** UPOZORNĚNÍ – letos tento tábor nepořádáme. **

Pětidenní letní piditábor typu „od pondělka do pátku“, který probíhá od 8 do 17 hodin a je bez nocování. Je vhodný pro děti, které si ještě netroufají na táborové spaní a delší odloučení od rodičů. Doprava je vlastní, ranč se nachází cca 8 km od Votic, od Vrchotových Janovic i od Heřmaniček a 13 km od Sedlčan i od Sedlce-Prčic.

Děti

Ideální věk – starší předškolní a mladší školní děti, které již zvládají celodenní odloučení od rodin a mají základní sociální návyky.

Ale ani starší táborníci se s „prcky“ nudit nebudou, máme pro ně upravený program – pokud tedy chcete přihlásit děti různého věku i táborových zkušeností, bez problému tak učiňte.

Počet dětí na Ihahapříměšťáčku je do 30.

Program

Vychází z programu tradičního Ihaháčku, samozřejmě s přihlédnutím k omezené délce tábora a věku táborníků. Děti se svezou na koních (pochopitelně s vodiči), budou se učit dojit, vyrábět domácí sýr, mlít obilí a péci domácí pečivo, nevynechají kreativní činnosti, indiánské sporty a vodní radovánky. Zkušení vedoucí a lektoři mají kromě vztahu přírodě a zvířátkům samozřejmě také odpovídající vzdělání i praxi.

Samozřejmostí je chutná strava 3× denně (dopolední přesnídávka, teplý oběd, odpolední svačina) a důsledně ohlídaný pitný režim dětí.

Příprava na první tábor

Své dítě znáte nejlépe – prosíme, přihlašte je teprve tehdy, kdy na tábor opravdu a samo chce.Samozřejmě, dobré věci (kterou táborničení bezesporu je) je třeba občas trochu pomoci – prohlédněte si společně táborové fotky, nevynechejte návštěvní Ihahaden, společně nakupujte a připravujte potřebné vybavení na tábor.

V žádném případě své dítě do ničeho nenuťte ani jednostranně nevyjmenovávejte pozitiva, to mívá paradoxně opačný účinek.

Mějte na paměti, že první tábor (a příměstský tábor je také tábor) dítě vždy tzv. nakopne – buď přijme tábory jako příjemné dobrodružství, na které se bude každoročně těšit, nebo ho na nic podobného už nedostanete. Uděláme v součinnosti s vámi, rodiči, vše, aby první tábor dopadl tím nejlepším způsobem.


Ilustrace aktivit
Ilustrace aktivit
Ilustrace aktivit
Ilustrace aktivit
Ilustrace aktivit

Termíny 2024