Ihahalegie ‐ pořádná dávka kuráže

V minulosti jsme opakovaně řešili známý teenagerský problém - ihaháčkovští mazáci, kteří už u nás byli x-krát a všechno už mají zažité "pod kůží", by přivítali upravený program, jiný než mají mladší táborníci. Vloni jsme s řadou z nich probrali, o co by měli zájem, a letos do toho poprvé jdeme jinak! Jak?

Na zkušené táborníky čeká odloučený rangerský oddíl Ihahalegie (IL)!

Legionáři

Do tohoto oddílu se mohou přihlásit kluci a holky od 12 let, kteří mají ideálně za sebou alespoň jeden Ihaháček (kvůli znalosti táborových pravidel a zvyků), ev. s takovým kamarádem mazákem jedou - ten se pak stává kmotrem nováčka a informuje ho o všem, co je třeba. Pokud jste nováčci a takového kamaráda nemáte, situaci společně vyřešíme - zavolejte na 608222133.Horní věková hranice účasti v IL je 16 let.

Přijetí mladších a starších zájemců je možné po dohodě s hlavní vedoucí, tel. 608222133.

Maximální stav oddílu činí 20 osob + 3 vedoucí, zdravotník a lektoři.

Zdravotní stav

Podmínkou je dobrý zdravotní stav, neboť legionářský program je fyzicky náročný. Alergie apod. lehčí omezení s námi konzultujte, stejně tak případné lehčí tělesné postižení dítěte.

Základna

Je na rančovém koupališti, legionáři spí ve stanech s podsadou a schází se ve velkém společenském stanu. Hygiena v polních umývárkách se sprchou, separační ekotoalety v kadibudkách. Stravování je klasické táborové 5x denně, na externích akcích samostatné vaření. Podmínky fungování na základně jsou sice komfortní (teplá voda, elektřina), ale přece jen polní, na externích akcích to bude "po přírodňácku". Na základně se legionáři budou zdržovat v době odpočinku mezi programovými bloky. V nutném případě se celá IL přemístí do náhradních prostor "pod střechou" na ranči, které jsou pro tento případ připraveny.

Program

Jak už jsme uvedli, bude akční - 2 dny kolojízdy, 2 dny pěšího vandru s lamou, 2 dny vodních a lodních hrátek, koňský den, lezecký den, noční bojovky. Akce budou odděleny odpočinkovými dny s koupáním, ale také fotbálkem, lakrosem, šermem, střelbou z praku, táboráky, a nebojte, i na umění a muziku dojde :-). Legionáře kromě toho čeká několik zkoušek odhodlání překonat sami sebe.

Co s sebou

Dáme vědět mailem, jen prosím počítejte s vlastním jízdním kolem, ideálně horským, odpovídající velikosti, samozřejmě v provozuschopném stavu a fungující přehazovačkou. Česká Sibiř sice nejsou žádné velehory, ale rovina to není... :-)


Ilustrace aktivit
Ilustrace aktivit
Ilustrace aktivit
Ilustrace aktivit
Ilustrace aktivit

Termíny 2018

Ihahalegie 2018 1. 7. - 12. 7. 5650,- - -