Ihahalegie ‐ pořádná dávka kuráže

V minulosti jsme opakovaně řešili obecně známý teenagerský táborový problém – ihaháčkovští mazáci, kteří už u nás byli x-krát a všechno už mají zažité „pod kůží“, by přivítali upravený program, jiný než mají mladší táborníci. V předstihu jsme s řadou z nich probrali, o co by měli zájem, a předloni jsme do toho poprvé šli!

Na zkušené táborníky čekal odloučený rangerský oddíl Ihahalegie (IL)!

A jak to dopadlo? To by asi měli říci legionáři samotní. Viditelnou pravdou bylo, že z tábora odjížděli jiní lidé, než tábor startovali. Zocelenější, sebejistější, uvolnění, propojení společnými radostmi i sdílenou námahou. Z nesourodé bandy výrostků se utvořila parta, kde jeden dýchal za druhého. A o to přesně šlo.

Letošní, druhou Ihahalegii, jsme postavili na cenných zkušenostech té první a bude ještě vychytanější. Zažijete nové věci, včetně tras a směrů přesunů. Nechte se překvapit :-)!

Legionáři

Na tento tábor se mohou přihlásit kluci a holky od 13 let, kteří mají ideálně za sebou alespoň jeden Ihaháček (kvůli znalosti táborových pravidel a zvyků), ev. s takovým kamarádem mazákem jedou – ten se pak stává kmotrem nováčka a informuje ho o všem, co je třeba. Pokud jste nováčci a takového kamaráda nemáte, situaci společně vyřešíme – zavolejte na 608222133. Horní věková hranice účasti v IL je 16 let.

Přijetí mladších a starších zájemců je možné po dohodě s hlavní vedoucí, tel. 608222133.

IL probíhá ve stejném termínu a na stejném místě jako tábor Ihaháček. Máte-li děti různého věku, můžete nabídnout starším Ihahalegii a mladším Ihaháček.

Maximální počet legionářů činí 20 osob.

Zdravotní stav

Podmínkou je dobrý zdravotní stav, neboť legionářský program je fyzicky náročný. Alergie apod. lehčí omezení s námi konzultujte, stejně tak případné lehčí tělesné postižení dítěte. Společně zvážíme, zda na IL má.

Základna

Legionáři spí ve stanech s podsadou a schází se ve společenském stanu. Hygiena v polních umývárkách se sprchou, ekotoalety v mobilních kadibudkách. Stravování je klasické táborové 5× denně, na externích akcích samostatné vaření či jídlo koupené cestou. Podmínky fungování na základně jsou sice komfortní (teplá voda, elektřina), ale přece jen polní, na externích akcích to je „po přírodňácku“. Na základně se legionáři budou zdržovat v době odpočinku mezi programovými bloky. V nutném případě se celá IL přemístí do náhradních prostor „pod střechou“ na ranči, které jsou pro tento případ připraveny.

Program

Jak už jsme uvedli, bude opět akční – 2 dny kolojízdy, 2 dny pěšího vandru, 2 dny vodních a lodních hrátek, koňský den, lezecký den, noční bojovky. Akce budou odděleny odpočinkovými dny s koupáním, ale také fotbálkem, lakrosem, šermem, střelbou z praku, táboráky, a nebojte, i na umění a muziku dojde :-). Legionáře kromě toho čeká několik zkoušek odhodlání překonat sami sebe.

Co s sebou

Dáme vědět mailem, jen prosím počítejte s vlastním jízdním kolem, ideálně horským, odpovídající velikosti, samozřejmě v dobrém a odborně zkontrolovaném stavu a fungující přehazovačkou. Česká Sibiř sice nejsou žádné velehory, ale rovina to není… :-)


Ilustrace aktivit
Ilustrace aktivit
Ilustrace aktivit
Ilustrace aktivit
Ilustrace aktivit

Termíny 2024